Головна » 2019 » Березень » 4 » Урок пам’яті Ганни Танасiвни Чубач
Урок пам’яті Ганни Танасiвни Чубач

19 лютого 2019 року пішла з життя Ганна Танасівна Чубач – видатна українська поетеса, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки письменників України, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, лауреат Державних літературно-мистецьких премій імені Лесі Українки та «Київ» імені Євгена Плужника, Всеукраїнських літературно-мистецьких премій імені Павла Усенка, Марусі Чурай, Євгена Гуцала, Анатолія Бортняка, П. Гулака-Артемовського та  Міжнародної премії «Дружба».

28 лютого 2019 року в спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 313 з поглибленим вивченням інформаційних технологій Деснянського району м. Києва вшанували пам'ять цієї геніальної поетеси, класика сучасної літератури, чарівної жінки та хорошої людини, яка жила і творила для людей.

Творчістю Ганни Чубач захоплювались і наймолодші шанувальники літератури, і дорослі. Життєрадісною, щирою, сонцесяйною запам’ятали учні 6-В класу Ганну Танасівну з останньої творчої зустрічі (26 вересня 2018 року).

На захід, присвячений памяті Ганни Чубач, прийшли учні, їх батьки, вчителі школи. Спогади були теплими, душевними, а відчуття, звісно, сумним. Школярі читали вірші поетеси, згадували спілкування з нею. Батьки та вчителі закцентували увагу на важливості її думок, життєвої філософії, на значимості літератури такого високого рівня в сучасному світі.

«Єдине знаю: не живу дарма.

Єдине бачу: що не жить не можна,»  – писала Ганна Танасівна Чубач – жінка-легеда, жінка-епоха. Своєю творчістю вона вчила любити життя і творити в ньому красу.

Останнім поетичним зверненням до нас були її слова:

Зникаю сонцем за горю:

Вам залишаю луг і квіти,

Щоб світ, освячений любовю,

Мою відсутність не помітив.

Царство Небесне і вічна пам'ять митцю, поетесі, великій людині.

Урок пам’яті підготувала та провела

Казько Тетяна Василівна, вчитель-методист

української мови та літератури СШ № 313, поетеса.

Просмотрів: 136 | Додав: PKVKOS | Рейтинг: 0.0/0
Субота, 24.08.2019, 22:55